Muzeju nozares profesionāļi tiksies Muzeju forumā

2022. gada 11. martā norisināsies viens no nozīmīgākajiem ikgadējiem Latvijas muzeju nozari vienojošajiem pasākumiem – “Muzeju forums 2022”, tā devīze – “Šodienas izaicinājumi rītdienas muzejam”. Nozares lielākā foruma mērķis ir veicināt jaunu zināšanu apguvi, ideju un pieredzes apmaiņu, muzeju profesionāļu tālākizglītību.

Forums norisināsies trijās paneļdiskusiju sesijās: 

  • muzeju nozares pamatvērtību aktualizēšana
  • muzeji Covid krīzes apstākļos 
  • muzeju nozares sociālās un digitālās inovācijas 

Savus ziņojumus konferencē pieteikuši četrpadsmit Latvijas muzeju speciālisti, Kultūras ministrijas, Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji. Ziņojumi aptver plašu tēmu loku – no muzeju definīcijas meklējumiem, aktualitātēm nozares likumdošanā, muzeju sociālās ietekmes pētījumiem līdz muzeju labās prakses piemēriem Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā, digitālajām inovācijām un nevardarbīgo komunikāciju. Pēc katras tematiskās sesijas plānota diskusija, kurā būs aicināti piedalīties arī visi klātesošie. Konferenci vadīs Žaņa Lipkes memoriāla muzejpedagoģe Maija Meiere - Oša.

Konferences programma

Reģistrācija dalībai konferencē 

Forums norisināsies klātienē Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Izstāžu namā, Pils laukumā 3, Cēsīs. Dalība konferencē tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un lietojot medicīnisko sejas masku vai respiratoru (FFP2)

Muzeju forumu veido Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrību un Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, lai stiprinātu un saliedētu nozari, lai muzeju balsis būtu arvien labāk sadzirdamas, īpaši šobrīd, kad nozare saskaras ar daudzām pārmaiņām un izaicinājumiem – izmaiņām normatīvajos aktos, Covid-19 pandēmijas sekām, administratīvi teritoriālās reformas ietekmi muzeju nozarē, kā arī nupat strauji augošajām  problēmām ģeopolitiskās nestabilitātes un militāro draudu kontekstā.

Forums notiek, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.